DT-39-B01M-10(R)
Mfr.Part #
DT-39-B01M-10(R)
Manufacturer
DINKLE Corporation USA
Package/Case
Datasheet
DT-39-B01M-10(R)
Description
3 WALL BARRIER STRP 10P, 0.325"
Stock
270
Manufacturer :
DINKLE Corporation USA
Product Category :
Barrier Blocks
Barrier Type :
3 Wall (Tri)
Bottom Termination :
PC Pin
Color :
Black
Current Rating (Amps) :
10A
Features :
Number of Circuits :
10
Number of Rows :
1
Number of Wire Entries :
10
Product Status :
Active
Terminal Block Type :
Barrier Block
Top Termination :
Screws with Captive Plate
Voltage Rating :
300V